Барселона вече е само на точка от Реал Мадрид след убедителна домакинска победа с 4:0 над Хетафе в среща от междинния 33-и кръг в Примера дивисион. На “Камп Ноу” Алексис Санчес вкара два гола, по един добавиха Лео Меси и Педро. Днес Атлетико приема Реал в дербито на Мадрид. Преди двубоя на “Висенте Калдерон” Реал води със 79 точки, Барселона има 78.

Гуардиола заложи на тотално нападение с четирима в атака – Меси, Педро, Алексис Санчес и Исаак Куенка. В отбрана играха трима - Карлес Пуйол, Хавиер Масчерано и Адриано Корея. В средата на терена излязоха Бускетс, Шави и Иниеста.

В 13-ата минута Меси великолепно свали топката с гърди в краката на Алексис Санчес, който се отскубна и със силен шут направи 1:0. Три минути по-късно гостите сбъркаха при изнасянето, Алексис намери Педро, чийто силен и точен шут беше избит майсторски. В 17-ата минута съдията отмени попадение на Барселона, след като Меси изведе Шави, той прехвърли вратаря и топката като че ли премина голлинията, но вратарят успя да играе с нея. Реферът прецени, че кълбото не е преминало с целия си обем във вратата и отмени попадението.

В 32-ата минута Алексис Санчес изпусна удобно положение. Куенка центрира ниско и остро, а нападателят сам на далечната греда засече, но от външната страна на вратата. В 44-ата минута двойно подаване между Меси и Иниеста позволи на аржентинеца да шутира мощно от 15 метра и да порази близкия горен ъгъл за 2:0.

В 73-ата минута Алексис Санчес реализира десето си попадение в първенството за 3:0. Чилиецът с глава от десетина метра заби топката в мрежата след пас на Куенка. Стотина секунди по-късно Педро Родригес също с глава, но с гръб към вратата насочи неспасяемо в далечния ъгъл за крайното 4:0.

До края Барселона изпусна да вкара още няколко пъти. В последните минути в игра се появиха момчетата от дубъла - Мартин Монтоя, Кристиан Тейо и Марк Муниеса. Любопитен факт е, че Барса доигра мача с цели десетима футболисти, израснали на Ла Масиа. Изключение направи единствено Алексис Санчес./БЛИЦ

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 32 КРЪГ
10.04.12
21:00 ч.
Осасуна - Еспаньол 2:0
1:0 Раул Гарсия (53), 2:0 Раул Гарсия (68)
10.04.12
21:00 ч.
Реал Сосиедад - Бетис 1:1
1:0 Карлос Вела (55), 1:1 Рубен Кастро (69)
10.04.12
22:00 ч.
Барселона – Хетафе 4:0
1:0 Алексис Санчес (13), 2:0 Лионел Меси (44), 3:0 Алексис Санчес (73), 4:0 Педро (75)
11.04.12
21:00 ч.
Гранада - Атлетик (Билбао)
Баланс: 35 мача, 8 победи за Гренада, 8 равенства, 19 победи за Атлетик (Билбао)
23:00 ч.
Атлетико (Мадрид) - Реал (Мадрид) (ТВ +)
Баланс: 149 мача, 35 победи за Атлетико (Мадрид), 32 равенства, 82 победи за Реал (Мадрид)
Расинг (Сантандер) - Майорка
Баланс: 27 мача, 10 победи за Расинг (Сантандер), 7 равенства, 10 победи за Майорка