Ювентус направи нова важна крачка към Скудетото, след като успя да победи с 2:1 Лацио в зрелищен сблъсък в Торино. В герой за домакините се превърна легендата Алесандро Дел Пиеро, който в 82-ата минута вкара директно от фаул и донесе трите точки на тима, воден от Антонио Конте. Така Юве събра 68 точки и отново се озова пред Милан, оглавявайки класирането в Серия "А". Както е известно, "росонерите" в понеделник се наложиха с минималното 1:0 при гостуването си на Киево.

Първото полувреме на дербито в Торино премина под тоталния натиск на домакините. Още в 6-ата минута Фабио Куалярела имаше възможност да открие резултата, но ударът му мина покрай вратата, пазена от Федерико Маркети.

В 28-ата Пепе изскочи пред стража на Лацио, който обаче се намеси блестящо и спаси. 120 секунди след това домакините ликуваха. Андреа Пирло центрира в наказателното поле на гостите, където Пепе с чудесна задна ножица взриви трибуните - 1:0.

След това атаките на Юве зачестиха. В 32-ата минута Артуро Видал можеше да вкара рядко виждан гол, като стреля от позиция зад централната линия. Маркети обаче се намеси в последния момент и със сетни усилия изби в корнер прехвърлящия удар.

В 34-ата минута Куалярела отново имаше шанс да се разпише, но вратарят на Лацио като по чудо с една ръка изби изстрела му. Малко след това Вучинич също изпоти Маркети.

В 42-ата минута канонадата продължи и стражът изби коварен шут на Видал. И точно тогава, като от нищото, дойде изравняването. В 45-ата минута Лионел Скалони поднесе топката на главата на Стефано Маури, който наказа Джанлуиджи Буфон за 1:1.

Домакините започнаха по-активно и втората част. Вучинич отправи снаряд, но покрай вратата. В 65-ата минута Стефан Лихтщайнер можеше да даде преднина на Юве, но отново Маркети беше на мястото си и спаси.

Конте потърси промени и на терена се появиха Алесандро Матри и Дел Пиеро. Именно последният се превърна в герой и донесе така важната победа на домакините. В 83-ата минута Алекс изпълни фаул, при който подскокът на стената явно заблуди Маркети, който тръгна в грешната посока. Така топката спря в неговия ъгъл, а публиката на Юве полудя от кеф и бурно аплодира и скандира името на своя любимец.

До края не се случи нищо интересно, освен червения картон на резервата Либор Козак в добавеното време и така Лацио завърши с 10 човека, претърпявайки 10-ата си загуба за сезона в Серия "А". Ювентус пък все още не познава вкуса на поражението и е с баланс от 18 победи и 14 равенства.

В друг мач от 32-ия кръг Наполи допусна изненадваща загуба с 1:3 у дома от Аталанта. Джакомо Бонавентура откри резултата в полза на гостите в 10-ата минута, но само 3 по-късно Езекиел Лавеци изравни. След почивката точни за Аталанта бяха още Джампаоло Белини и Карлос Кармона и така наполи записа 12-ата си загуба от началото на сезона в Серия "А", след която заема 6-ото място.

На домакините дори им се наложи да доиграят мача с 10 човека, след като в 69-ата минута Горан Пандев получи червен картон, което прекърши избраниците на Валтер Мадзари, които в последните 5 кръга са спечелили едва 2 точки. Аталанта пък има 40 в актива си и заема 10-ата позиция.

Борещият се за оставане в Серия "А" Лече постигна важна победа с 2:1 като гост на Катания след късни попадения н Даниеле Корвия - в 88-ата минута и на Давид Ди Микеле в 90-ата. Този успех идва дни след впечатляващата победа с 4:2 срещу Рома.

Българският нападател на Лече Валери Божинов не бе в групата за двубоя в Катания, тъй като получи разрешение от клуба да бъде до съпругата си Николета, която наскоро му роди дъщеричка.

Наполи - Аталанта 1:3
0:1 Джакомо Бонавентура (10), 1:1 Езекиел Лавеци (14), 1:2 Джампаоло Белини (57), 1:3 Карлос Кармона (66)
11.04.12
21:45 ч.
Дженоа - Чезена 1:1
1:0 Марко Роси (41), 1:1 Адриан Муту (76)
11.04.12
21:45 ч.
Ювентус - Лацио 2:1
1:0 Пепе (30), 1:1 Стефано Маури (42), 2:1 Алесандро Дел Пиеро (83)
11.04.12
21:45 ч.
Катания - Лече 1:2
1:0 Гонсало Берхесио (52), 1:1 Даниеле Корвия (88), 1:2 Давид Ди Микеле (90)
11.04.12
21:45 ч.
Парма - Новара 2:0
1:0 Себастиан Джовинко (28), 2:0 Джонатан (40)
11.04.12
21:45 ч.
Фиорентина - Палермо 0:0
11.04.12
21:45 ч.
Интер – Сиена 2:1
0:1 Гаетано Д`Агостино (6), 1:1 Диего Милито (42), 2:1 Диего Милито (82-дузпа)
11.04.12
21:45 ч.
Рома - Удинезе 3:1
1:0 Пабло Освалдо (8), 1:1 Желсон Фернандес (43), 2:1 Франческо Тоти (86), 3:1 Маркиньо (90)