Валери Божинов влезе на смяна за Лече при домакинската загуба с 0:2 от Наполи в двубоя от 33-ия кръг на Серия "А". Българският нападател се появи в игра в 71-ата минута, когато влезе на мястото на Гилермо Джакомаци. Този път обаче Божинов не успя да помогне на своите, както го направи в двубоя срещу Лацио в неделя, когато в последните секунди успя да донесе точката, вкарвайки за крайното 1:1.

Головете за Наполи реализираха звездите на тима Марек Хамшик още в 5-ата минута и Едисон Кавани в началото на второто полувреме. И за двете попадения асистира швейцарският национал Гьокхан Инлер.

С този успех Наполи изпревари Удинезе в класирането на Серия "А" и вече заема 4-ото място с актив от 54 точки. Божинов и съотборниците му от Лече остават в зоната на изпадащите - на 18-ата позиция с 35 точки, на 1 зад 17-ия Дженоа.