Италия победи драматично с 3:2 гейма (25:21, 15:25, 30:28, 16:25, 16:14) Финландия в двубой от група “В” на Олимпийската квалификация в зала “Арена Армеец”.

Двубоя се превърна в истински спектакъл за феновете на волейбола. Още на старта на срещата финландците показаха, че не са в София само заради самото участие и поведоха с 8:6 при първото техническо прекъсване. След това обаче адзурите обърнаха гейма в своя полза – 25:21.

Втория гейм бе брилянтен за финландците, които спечелиха с 25:16 и изравниха резултата.

В третия резултата вървеше точка за точка и се стигна до резултат 30:28 в полза на момчетата на Баруто. Това обаче не сломи финландците и те докараха нещата до тайбрек, след като взеха четвъртия гейм с 25:16.

Драмата продължи и в тайбрека, като Финландия фиксира 8:4 срещу Италия при техническото прекъсване. Адзурите изравниха при 11:11 и с повече майсторство и опит достигнаха до заветното 16:14.

По-рано днес Германия победи Словакия с 3:0 в първия двубой от груба "В".