Италия победи без особени трудности Словакия с 3:0 (25:23, 25:13, 25:22) в последен мач от група “В” от олимпийската квалификация в София. Победата изпрати "адзурите" на първо място в групата и на полуфиналите те ще срещнат заелия второ място в нашата група. Германия остана на второ място и ще играе с победителя от група ”А”.

Словакия съумя да се противопостави на именития си съперник само в първата част, като в началото разиграванията бяха точка за точка до 8:7 за Италия. "Адзурите" продължиха спокойно да налагат волята си, а с наближаването на край на гейма придобиваха все повече увереност. В следващите два гейма италианците не срещнаха трудности и взеха чиста победа.

В последен мач от груповата фаза България среща Испания днес от 20:45 часа. Нашите със сигурност се класират за следващата фаза, а от крайния резултат зависи дали ще играем с Италия или Германия на полуфинала.