Световният номер 1 Новак Джокович върви уверено към защита на титлата си на "Уимбълдън". Сърбинът победи на осминафиналите над своя сънародник Виктор Троицки с 6:3, 6:1, 6:3. На четвъртфиналите Ноле ще има за съперник победителя от двубоя между Флориан Майер и Ришар Гаске, който ще бъде доигран днес.

Ноле започна перфектно мача срещу своя приятел Виктор Троицки и спечели първия сет с 6:3, след два поредни пробива.

Във втория сет Джокович проби Троицки още в 1-ия гейм, а след това безпроблемно си взимаше подаванията. До края на сета Джокович направи още два пробива и по този начин смаза опонента си.

В третия сет Джокович поведе с 3:2, като си взе подаването, а след това проби опонента си. До края на мача световния номер 1 нямаше проблеми и спечели с 6:3, с което и победата в двубоя.