Коринтианс е новият носител на Копа Либертадорес. Бразилският клуб вдигна най-ценното отличие в южноамериканския футбол за първи път в историята си след победа с 2:0 над Бока Хуниорс. Преди седмица двата тима завършиха 1:1 в Буенос Айрес. На реванша два гола заби Емерсон Шейк, който донесе трофея за Коринтианс.

Мачът в Сао Пауло беше напрегнат и до почивката голове не паднаха. В 54-ата минута след изпълнение на фаул Данило отклони топката с пета към Емерсон и той откри резултата. 33-годишният халф, който играе за националния отбор на Катар, отбеляза и втория гол, възползвайки се от грешка на Роландо Скиави.

Коринтианс се класира и за Световното клубно първенство, което ще се проведе през декември в Япония. Там най-големият му съперник в спора за титлата ще е европейският първенец Челси./БЛИЦ