Терек (Грозни) обърна на свой терен един от фаворитите за титлата Спартак (Москва) с 2:1 в среща от шестия кръг на руската Премиер лига и се изравни на върха във временното класиране по точки с шампиона Зенит.

Българинът Благой Георгиев игра цял мач за Терек, а в 36-та минута негов удар от пряк свободен бе отклонен с мъка от вратаря на гостите и само гредата спаси московчани.

През първата част отборите не успяха да си вкарат гол, но след почивката отборите се развихриха и успяха да разпечатат вратите си. В 65-та минута Хуан Инсауралде засече с глава центриране на Ананидзе от корнер и даде преднина на Спартак за 0:1.

В 80-ата минута Лебеденко извади късмет и с далечен удар изравни за 1:1. Пълният обрат за домакините стана факт в добавеното време на срещата, когато Антонио Ферейра с глава донесе победата на Терек, след като бе точен за крайното 2:1.

На 27 август: Кубан – Волга

КЛАСИРАНЕ: 1.ЗЕНИТ 13, 2.Терек (Грозни) 13, 3.Спартак (Москва) 12, 4.Рубин 12, 5.Локомотив (Москва) 10 и др.