Опитай късмета си с БЛИЦ ГЕЙМ 3!

Атлетико (Мадрид) спечели Суперкупата на Европа. Победителят в турнира Лига Европа размаза европейския клубен шампион Челси с 4:1. Победата на “дюшекчиите” можеше да бъде и двуцифрена, но за щастие на безпомощния съперник те спряха да вкарват след 4-ия гол.

Мачът имаше специален привкус за звездата на Челси Фернандо Торес, който излезе срещу родния си клуб. Хлапето обаче беше абсолютен статист на терена и игра отвратително слабо. Срещата започна със страхотен натиск на “дюшекчиите” и още в 4-ата минута Радамел Фалкао разтресе гредата. 2 минути по-късно отново Тигъра овладя пас на Габи и откри резултата – 1:0 за Атлетико! В 19-ата минута неудържимият за “синята” отбрана колумбиец отново се разходи като на парад и простреля безпомощния Петер Чех – 2:0 за Атлетико.

Челси бе в нокдаун! Необяснимият хаос в играта на тима, воден от Роберто ди Матео, продължи. Секунди преди почивката преднината на испанския гранд стана класическа и отново екзекуторът беше Фалкао. Този път нападателят изпревари Рамирес и с плътен шут по диагонала препарира Чех – 3:0. Това вече беше краят за лондончани. В 60-ата минута резилът на Челси стана пълен. Бразилският защитник Миранда нахлу в пеналта и без проблеми вкара за 4:0. Четвърт час преди края централният защитник Гари Кейхил довкара една отбита топка в мрежата зад Тибо Куртоа за 1:4.

Атлетико вече 13 поредни мача няма загуба в евротурнирите, като за последно падна от Удинезе през миналия сезон. Челси пък прекъсна серия от 13 поредни срещи без поражение срещу испански отбори. Барселона за последно спечели срещу лондончани през сезон 2005/2006.

Тимът на Диего Симеоне имаше само седем победи от 20 мача срещу съперници от Англия, като никога в историята си не беше побеждавал Челси. Аржентинецът има една загуба от колегата си Роберто ди Матео като играч. През 1999/2000 в групите на Шампионската лига Челси пада от Лацио на Симеоне с 1:2.
Това бе 15-ото поредно издание на финала в Монако. Догодина мачът ще се играе в Прага, през 2014 г. в Кардиф, а през 2015 г. в Тбилиси.

ЧЕЛСИ - АТЛЕТИКО (МАДРИД) 1:4
0:1 Радамел Фалкао (6), 0:2 Радамел Фалкао (19), 0:3 Радамел Фалкао (45), 0:4 Миранда (60), 1:4 Гари Кейхил (74)