Панатинайкос се класира за финала на турнира "Лукойл Екто Спорт". В спора за него гръцкият гранд се наложи със 70:64 над сръбския си противник Цървена звезда. Двубоят се състоя в столичната зала "Арена Армеец". Съперник на ПАО в последния мач утре, 15 септември, ще бъде домакинът Лукойл Академик или Барселона, които ще се изправят един срещу друг тази вечер в 20.30 часа.

Шесткратният шампион на Европа показа по-добра игра както в защита, така и в организирането на своите атаки. Затова и разликата в тяхна полза от седем точки за 30:23 не беше изненада след края на първите две части.

След почивката събитията на игрището не се промениха. Разликата варираше, но като цяло се запазваше около седемте точки. В последната четвърт обаче след няколко неуспешни стрелби Цървена звезда изоставаше с цели 17. В крайна сметка мотивацията на звездашите не спомогна да стигнат до успеха, но пък паднаха само с шест точки разлика - 64:70.