Аугсбург и Волфсбург завършиха 0:0 в мач от 3-ия кръг в Първа бундеслига. Публиката по трибуните щеше буквално да заспи от скука, а головите положения на практика липсваха. В началото домакините имаха леко игрово предимство и в 10-ата минута Торстен Йорл стреля опасно с глава, но над вратата. Волфсбург пък отговори с опасен изстрел на Диего, спасен от мароканския страж на баварците Мохамед Амшиф.

Най-чистото положение профука в 72-ата минута Томас Каленберг от гостите, който от 3 метра не успя да насочи топката с глава във вратата. Все пак по-доволни от ремито са домакините, които спечелиха първата си точка за сезона след две поредни поражения. Скъпата селекция на Феликс Магат във Волфсбург не помогна на “вълците”, които се лутат в долната половина на таблицата с 4 точки в актива си.

16:30 ч.
Борусия (Дортмунд) – Байер (Леверкузен) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 66 мача, 23 победи за Борусия (Дортмунд), 19 равенства, 24 победи за Байер (Леверкузен)
Борусия (Мьонхенгладбах) – Нюрнберг
Баланс: 54 мача, 24 победи за Борусия (Мьонхенгладбах), 9 равенства, 21 победи за Нюрнберг
15.09.12
16:30 ч.
Щутгарт – Фортуна (Дюселдорф)
Баланс: 40 мача, 18 победи за Щутгарт, 9 равенства, 13 победи за Фортуна (Дюселдорф)
15.09.12
16:30 ч.
Хановер – Вердер
Баланс: 48 мача, 10 победи за Хановер, 13 равенства, 25 победи за Вердер
15.09.12
19:30 ч.
Гройтер Фюрт – Шалке 04 (Евроспорт 2 България)
Баланс: нямат играни мачове в Бундеслигата
16.09.12
16:30 ч.
Фрайбург – Хофенхайм (Евроспорт 2 България)
Баланс: 6 мача, 2 победи за Фрайбург, 3 равенства, 1 победа за Хофенхайм
16.09.12
18:30 ч.
Айнтрахт (Франкфурт) – Хамбургер (Евроспорт 2 България)
Баланс: 86 мача, 25 победи за Айнтрахт (Франкфурт), 20 равенства, 41 победи за Хамбургер

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскор на БЛИЦ - ТУК