Въпреки страхотната форма, в която се намира, българският национал Станислав Манолев не попадна в групата на ПСВ Айндховен, а съотборниците му загубиха с 0:1 като гост на Утрехт. Допълнителна тежест на загубата дава това, че домакините завършиха мача с 9 човека, но въпреки това не изпуснаха 3-те точки.

Треньорът на “филипсите” Дик Адвокаат, който в последно време взе на подбив Манолев, видя как в 73-ата минута Дави Бултуис заби единственото попадение в мрежата на Бума. 3 минути преди гола домакините останаха с 10 човека, след втори жълт картон за Кали. В 80-ата минута Герндт получи директен червен картон, но и това не помогна на ПСВ.

Загубата е втора от началото на сезона за ПСВ, а отборът е на 5-о място с 9 точки. Утрехт е 8-и с 8 точки.