Два гола на Ален Траоре донесоха на Лориен победата с 2:1 като гост на съседите от Рен в мач от 5 кръг на Лига 1. И двата тима завършиха мача в намален състав – домакините с 10 души, а “мерлузите” с 9. Успехът изкачи тима на Кристиан Гуркюф на второ място в класирането.

Траоре даде аванс на гостите в 23-ата минута с удар от 30 метра, а малко преди почивката той удвои аванса на отбора след изпълнение на фаул от подобна дистанция. Лориен, който се оказа в намален състав след червения картон на Максим Баса в 32-ата минута заради груб фаул срещу Джонатан Питройпа, остана на терена с 9 души заради отстраняването на вратаря Фабиан Одар за нарушение срещу Питройпа извън наказателното поле.

Самият Питройпа върна едно попадение за Рен в 71-ата минута. 11 минути преди края и домакините останаха в намален състав. Шейк Диара беше изгонен за опасно влизане срещу Траоре.

Лориен има 11 точки от 5 мача, една по-малко от лидера Олимпик (Марсилия), който по-късно днес гостува на Нанси. Рен, който записа четвърта загуба за сезона, заема 18-о място с 3 точки.