Щутгарт спаси гостуването си на Вердер в Бремен, стигайки до 2:2 в мача от четвъртия кръг на Бундеслигата.

Домакините бяха повели доволни с 2:0 до почивката и си мислеха, че двубоят е вече спечелен. С по-добра игра очаквано голове вкараха Брюне в 23-ата и Юнизович десетина след това.

Веднага след паузата обаче Мартин Харник намали за 1:2. В 81-ата пък влезлият като резерва Какау донесе точката на своя тим. До края очаквано Вердер натисна, за да стигне до трите точки, но единственото, което се случи, беше изгонването на по един играч и от двата отбора.

Първо Харник от Юутгарт напусна за втори жълт картон, а след това в 91-ата влезлият преди около 120 секунди Лукимя-Мулонготи видя червения цвят за грубо нарушение.

В другия мач днес Хофенхайм се наложи с 3:1 над Хановер. И четирите гола бяха дело на играчи на домакините. Първо Депиере изведе гостите напред с автогол в 26-ата минута. В ответната атака обаче Джонсън изравни - 1:1. Салихович покачи на 2:1 в 82-ата, а в продължението Уилямс затвърди успеха на Хофе.

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 4 КРЪГ
21.09.12
21:30 ч.
Нюрнберг – Айнтрахт (Франкфурт) 1:2
0:1 Ервин Хофер (25), 0:2 Такаши Инуи (60), 1:2 Себастиан Полтер (76)
22.09.12
16:30 ч.
Шалке 04 – Байерн 0:2
0:1 Тони Кроос (55), 0:2 Томас Мюлер (58)
22.09.12
16:30 ч.
Волфсбург – Гройтер Фюрт 1:1
0:1 Емануел Погатец (28-автогол), 1:1 Ивица Олич (42)
22.09.12
16:30 ч.
Майнц – Аугсбург 2:0
1:0 Андреас Иваншиц (10), 2:0 Адам Салай (26)
22.09.12
16:30 ч.
Хамбургер – Борусия (Дортмунд) 3:2
1:0 Хьон Мин Сон (2), 1:1 Иван Перишич (46), 2:1 Иво Иличевич (55), 3:1 Хьон Мин Сон (59), 3:2 Иван Перишич (60)
Вердер – Щутгарт 2:2
1:0 Брюне (23), 2:0 Юнузович (34), 2:1 Харник (50), 2:2 Какау (81)
23.09.12
18:30 ч.
Хофенхайм – Хановер 3:1
0:1 Делпиере (26-автогол), 1:1 Джонсън (27), 2:1 Салихович (82), 3:1 Уилямс (90)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскор на БЛИЦ - ТУК