Рен победи Лил с 2:0 в едно от дербитата от 7-ия кръг на Лига 1 на Франция. Попаденията паднаха през второто полувреме. В 64-ата минута Жулиен Фере откри резултата след груба грешка в защитата на гостите. Четвърт час преди края резервата Ромен Алесандрини успокои трибуните на “Рут де Лориен” с втори гол – 2:0.

По този начин Рен нанесе първа загуба на съперника от последните 10 сблъсъка помежду им. Лил имаше серия от 6 победи и 3 ремита, като седем от тези девет срещи завършиха при под 2,5 гола. Със спечелените три точки Рен догони “мастифчетата” в класирането. Двата тима имат по 7 точки и заедно с Ница и Сент Етиен делят местата от 10-о до 13-о място, но останалите двубои от кръга все още не са изиграни.