Барселона продължава без загуба от началото на сезона в Примера дивисион. В мач от 6 кръг каталунците обърнаха Севиля за успеха с 3:2, въпреки че изоставаха с два гола.

Каталунците стигнаха до победата с гол в добавеното време на резервата Давид Вия и две попадения на Сеск Фабрегас. Домакините завършиха мача в числено намален състав.

Тимът на Тито Виланов беше под сериозна заплаха да загуби първи точки от старта на шампионата, след като андалусийския тим поведе с 2:0 след попадения на Пьотър Троховски и Алваро Негредо.

Пет минути след гола на Негредо, Фабрегас започна обрата на Барселона. В 53-ата минута той се разписа след удар с левия крак.

20 минути преди края домакините останаха с човек по-малко след червения картон на Гари Медел. Гостите се възползваха от численото си предимство.

Сеск Фабрегас изравни в 89-ата минута, когато получи пас от Лионел Меси и прати топката в горния ъгъл на вратата на Андрес Палоп. В края на добавеното време Давид Вия донесе победата на каталунците с удар с левия крак.

Успехът означава, че Барселона изравни най-добрия си старт на сезон – 6 поредни победи. Такава серия “блаугранас” са записвали 4 пъти в историята си и за последно това се случи в началото на сезон 2009/10.

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 6 КРЪГ
29.09.12
17:00 ч.
Валенсия – Сарагоса 2:0
1:0 Софиан Фегули (12), 2:0 Жонатан Виера (59)
29.09.12
19:00 ч.
Малага – Бетис 4:0
1:0 Хоакин Санчес (12-дузпа), 2:0 Хавиер Савиола (28), 3:0 Антонио Амая (72-автогол), 4:0 Иско (74)
29.09.12
21:00 ч.
Реал Сосиедад – Атлетик (Билбао) 2:0
1:0 Антоан Гризман (62), 2:0 Карлос Вела (72-дузпа)
29.09.12
23:00 ч.
Севиля – Барселона 2:3
1:0 Пьотър Троховски (26), 2:0 Алваро Негредо (48), 2:1 Сеск Фабрегас (53), 2:2 Сеск Фабрегас (89), 2:3 Давид Вия (90+3)
20:50 ч.
Реал (Мадрид) – Депортиво (Ла Коруня) (ТВ +)
Баланс: 82 мача, 45 победи за Реал (Мадрид), 19 равенства, 18 победи за Депортиво (Ла Коруня)
30.09.12
22:30 ч.
Еспаньол – Атлетико (Мадрид) (ТВ +)
Баланс: 142 мача, 43 победи за Еспаньол, 27 равенства, 72 победи за Атлетико (Мадрид)
01.10.12
22:30 ч.
Хетафе – Майорка (Филм +)
Баланс: 16 мача, 5 победи за Хетафе, 3 равенства, 8 победи за Майорка

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК