Капитанът на Терек Благой Георгиев се отличи с асистенция и игра цял мач при домакинската победа с 2:1 над Ростов в среща от 11-ия кръг на руското първенство.

Българският халф центрира в наказателното поле от ъглов удар, където Марцин Коморовски с глава вкара за 1:0 в 52-ата минута. Само четири по-късно Маурисио пропусна да удвои от дузпа.

Това обаче се случи в 82-ата, когато Игор Лебеденко намери в пеналтерията Аилтон и бразилецът технично се разписа за 2:0. Почти веднага след това обаче Ростов се върна в двубоя след точен изстрел на Тимофей Калчев.

А до края Терек беше подложен на лек натиск. В шестата минута на продължението Аилтон можеше да покачи на 3:1 с втория си гол, но в последния момент Окоронкво се намеси и спаси вратата си.

С успеха, който е седми, отборът от Грозни излезе временно втори с 22 точки, с една зад лидера Анжи. Всички мачове от кръга обаче предстоят.