Сент Етиен разгроми Нанси с 4:0 в първи мач от 8-ия кръг във френската Лига 1. “Зелените” направиха на пух и прах безпомощния съперник и можеха да запишат и двуцифрена победа. През второто полувреме обаче момчетата на треньора Кристоф Галтие буквално спряха на играят, след като до почивката си бяха осигурили комфортна преднина от 4:0. Развихри се бразилецът Брандао, който вкара два гола.

Първо откри резултата още в 9-ата минута, после Ромен Хамума покачи в 19-ата, отново Брандао вкара за 3:0 в 21-ата след асистенция на Пиер Емерик Обамеянг. Габонецът пък фиксира крайното 4:0 малк по-късно след хубав пас на Конад. Гостите завършиха мача с 10 души, след като нигериецът Саймън Зенке бе изгонен в 68-ата минута. След този успех Сент Етиен се изкачи на седмо място в класирането с 11 точки, а Нанси е предпоследен с 4. Лидер е Марсилия с 18 точки, пред ПСЖ 15, Лион 14 и др.