Гол на бившия нападател на Арсенал Жереми Алиадиер в началото на второто полувреме спаси серията на Лориен без загуба от началото на сезона във Франция. В мач от 8 кръг на Лига 1 “мерлузите” направиха 1:1 като домакин на Олимпик (Лион).

“Хлапетата” откриха резултата в 23-ата минута, когато френският национал Бафетимби Гомис се разписа от воле след чудесна атака на гостите.

Лориен изравни две минути след почивката, когато Алиадиер вкара след асистенция на Бенжамен Корне и качи тима си на четвърто място в класирането с 14 точки.

Олимпик (Лион) остана на трета позиция с 15 точки. “Хлапетата” са равни по точки с ПСЖ, който по-късно днес гостува на лидера Олимпик (Марсилия) в дебито на френския футбол.