Литекс победи с класическото 3:0 младежкия ни национален отбор в контролна среща, която се игра в Ловеч. Попаденията за селекцията на Христо Стоичков реализираха Галин Иванов, Герасим Заков и Томи Костадинов.

"Оранжевите" превъзхождаха през целия двубой младите си съперници и логично стигнаха до победата. Наставникът Христо Стоичков не можеше да разчита на няколко национални състезатели в различните гарнитури. Участие не взеха и трима контузени играчи, а стражът Илко Пиргов получи почивка.
Селекционерът на младежите Михаил Мадански пък заложи на футболисти, родени през 1992 и 1993 година, с които ще гради гръбнака на тима си за следващия квалификационен цикъл.

Срещата започна в добро темпо, но без реални ситуации за гол и пред двете врати. "Оранжевите" имаха две-три нелоши атаки, но им липсваше повече прецизност в завършващата фаза. В 29-ата минута домакините можеха да открият резултата, но Божиков засече топката с глава, но я изпрати покрай десния стълб след центриране на Йеленкович.

Националите опитваха да атакуват чрез бързите си офанзивни играчи Радослав Кирилов и Антон Карачанаков, но те или бяха засада, или "оранжевите" бранители ги неутрализираха. В 36-ата минута Литекс поведе с 1:0 след технично изпълнение на Галин Иванов. Крилото беше изведено зад гърба на отбраната от капитана Йеленкович и ефектно прехвърли стража на Нотингам Димитър Евтимов.

До края на полувремето "трикольорите" се отчетоха само с един далечен удар на Тодор Неделев, но топката мина над гредата.

Ловчанлии стартираха втората част с наполовина подменен отбор. На терена се появиха шест нови имена, докато националите продължиха в същия състав. В 54-ата минута сенегалецът Папис Коли изпусна чист гол. Той получи пас от Галин Иванов, оваладя я, но стражът на гостите спаси удара му от упор. Десет минути по-късно отлично разиграна ситуация завърши с топовен изстрел на Герасим Заков, но Евтимов показа рефлекс и изби. Нападателят обаче беше безпогрешен в 71-ата минута, когато хладнокръвно покачи на 2:0. Голяма заслуга за попадението имаше младокът Румен Руменов, който проби отлично отляво.

След 60-ата минута Михаил Мадански постепенно даде шанс за изява на всичките си състезатели, но и те не успяха сериозно да застрашат вратата на Литекс. Удари с глава на капитана Георги Терзиев при корнерите бяха безпроблемно спасени от Александър Конов. В 80-ата минута резултатът стана класически. За 3:0 красиво се разписа Томи Костадинов, който надскочи персоналния си пазач и с глава засече центриране на десния бек Кирил Динчев.

ЛИТЕКС - БЪЛГАРИЯ (младежи) 3:0
1:0 Галин Иванов (36), 2:0 Герасим Заков (71), 3:0 Томи Костадинов (80)

ЛИТЕКС: 30.Евгени Александров, 4.Васил Божиков, 5.Емил Грозев, 16.Страхил Попов, 21.Александър Цветков, 23.Небойша Йеленкович, 24.Едон Хасани, 77.Галин Иванов, 9.Исмаил Иса, 13.Папис Дембо Коли, 14.Армандо Ваюши

БЪЛГАРИЯ (младежи): 1.Димитър Евтимов, 5.Георги Терзиев, 2.Ангел Грънчов, 3.Асен Георгиев, 6.Симеон Славчев, 15.Ивайло Чочев, 21.Иван Горанов, 10.Тодор Неделев, 8.Емануил Манев, 7.Антон Карачанаков, 9.Радослав Кирилов