Сарагоса си гарантира победата с 2:1 като гост на Гранада в мач от 8 кръг на Примера дивисион след добър старт на мача на “Стадио Нуево Лос Карменес”.

Португалският нападател на гостите Елдер Пощига даде аванс на тима си още във втората минута, когато се разписа с глава, оказал се непокрит на близката греда.

Домакините бяха попарени 20 минути по-късно, когато Виктор Родригес вкара втори гол за Сарагоса. В 70-ата минута бразилският халф на Гранада Ириней получи червен картон за нарушение пред наказателното поле.

Сарагоса не успя да се възползва от численото си предимство и даде надежда на домакините, които върнаха едно попадение чрез Юсеф Ал Араби в 77-ата минута.

В добавеното време треньорът на гостите Маноло Хименес беше пратен на трибуните заради остри реплики към съдията. Неговият тим обаче успя да спечели трите точки.

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН
20.10.12
17:00 ч.
Малага – Валядолид 2:1
0:1 Манучо Гонсалвеш (9), 1:1 Иско (37), 2:1 Хоакин (87)
Валенсия – Атлетик (Билбао) 3:2
0:1 Ариц Адуриц (19), 1:1 Роберто Солдадо (26-дузпа), 1:2 Ариц Адуриц (30), 2:2 Алваро Коста (88), 3:2 Нелсон Валдес (90)
20.10.12
23:00 ч.
Депортиво (Ла Коруня) – Барселона 4:5
0:1 Жорди Алба (2), 0:2 Кристиан Тейо (8), 0:3 Лионел Меси (18), 1:3 Пици (26-дузпа), 2:3 Алекс (37), 2:4 Лионел Меси (43), 3:4 Пици (48), 3:5 Лионел Меси (78), 4:5 Жорди Алба (80-дузпа)
Еспаньол – Райо Валекано 3:2
0:1 Лео (11), 1:1 Верду (37), 2:1 Верду (48), 2:2 Лео (63), 3:2 Стауни (90+2)
21.10.12
18:50 ч.
Гранада – Сарагоса 1:2
0:1 Елдер Пощига (2), 0:2 Виктор Родригес (22), 1:2 Юсеф Ал Араби (77)
21.10.12
20:45 ч.
Осасуна – Бетис (ТВ +)
Баланс: 48 победи, 18 победи за Осасуна, 7 равенства, 23 победи за Бетис
21.10.12
22:30 ч.
Реал Сосиедад – Атлетико (Мадрид) (ТВ +)
Баланс: 120 мача, 36 победи за Реал Сосиедад, 37 равенства, 57 победи за Атлетико (Мадрид)
22.20.12
22:30 ч.
Севиля – Майорка (Филм +)
Баланс: 46 победи, 18 победи за Севиля, 17 равенства, 11 победи за Майорка

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.

ПРОГРАМА И КЛАСИРАНЕ – ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК