Опашкарят Троа записа първата си победа в Лига 1 за сезона, след като се наложи с 1:0 над Олимпик (Марсилия) в мач от 9 кръг. По този начин тимът на Ели Боп беше свален от върха на класирането.

Марсилци пропуснаха възможностите си гол и получиха сериозен удар през първото полувреме, когато титулярният нападател на тима Андре-Пиер Жиняк беше изнесен на носилка и заменен принудително.

Единственото попадение в мача беше реализирано от Бенжамен Ниве минута преди края. Троа заема предпоследното място в класирането с 5 точки, докато Олимпик (Марсилия) вече е втори с 19 точки, колкото има и лидерът ПСЖ.

Троа – Олимпик (Марсилия) 1:0

КЛАСИРАНЕ: 1.ПСЖ 19, 2.Олимпик (Марсилия) 19, 3.Олимпик (Лион) 18, 4.Тулуза 16, 5.Валансиен 15 и др.