Валядолид и Реал Сосиедад завършиха 2:2 в последен мач от 9-ия кръг в Примера дивисион на Испания. Сблъсъкът беше интересен и предложи много емоции на публиката на “Стадио Мунисипал”. За баските, които на два пъти повеждаха в резултата, това бе и първа точка, спечелена далеч от дома. Антоан Гризман откри в 39-ата минута, но секунди преди почивката германецът Патрик Еберт изравни. Халфът стреля от около 25 метра, топката заблуди вратаря като се тупна няколко пъти пред него, и влезе в долния десен ъгъл за 1:1.

Веднага след подновяването на играта Гризман разтресе гредата, но в 57-ата французинът вкара с мощен шут в противоположния ъгъл на стража на домакините Дани Ернандес – 1:2. Еберт, който бе и най-добрият от тима на Валядолид, асистира за втория четвърт час преди края. Той асистира на Оскар Гонсалес, който се разписа от седем-осем метра, за крайното 2:2.