Валенсия победи с лекота и на ходом слабака Лагостера с 2:0 като гост в първи мач от 1/16-финалите за Купата на краля. По този начин “прилепите” си осигуриха комфортна преднина преди реванша на “Местая”, който е на 28 ноември. И двете попадения паднаха след статични положения.

Бетонът на домакините, които са 11-и в Сегунда “Б”, издържа само едно полувреме. В добавеното време на първата част Жонас Гонзалес чукна с глава едно центриране в пеналта за 0:1. Това бе четвърти гол от началото на сезона за бразилеца. Ветеранът Нелсън Валдес отклони с глава в мрежата центриране от корнер, надскачайки заспалата защита на Лагостера в 68-ата минута. Селарес пропусна да вкара почетно попадение за домакините от дузпа.