Колосът Байерн и Волфсбург се класираха за третия кръг на Купата на Германия, отстранявайки съответно втородивизионните Кайзерслаутерн и ФСФ Франкфурт.

Байерн разби като домакин Кайзерслаутерн с 4:0, въпреки че игра с някои от резервите си, сред които и вратаря Том Щарке. Успехът на баварците дойде лесно, след като точни за тях бяха Клаудио Писаро (11, 57) и възстановилия се след травма холандски национал Ариен Робен (48, 87). За Кайзерслаутерн не игра българският национален нападател Илиян Мицански, който дори не бе на пейката на тима си.

В същото време и Волфсбург продоля втория кръг на надпреварата, след като надви на свой терен ФСФ Франкфурт с 2:0. През първото полувреме „вълците” не успяха да намерят пътя към противниковата врата, но след почивката стигнаха до победата след попадения на бразилеца Диего (51) и Бас Дост (61), който бе голмайстор на холандската Ередивизи през миналия сезон.