Добре представящият се от началото на сезона отбора на Малага допусна втора загуба от началото на шампионата. В домакинството си от 10-ия кръг на Примера дивисион воденият от Мануел Пелегрини тим отстъпи с 1:2 на Райо Валекано. От своя страна пък гостите се завърнаха на прави път след три поредни загуби, две от които в Ла Лига.

Пити изведе Райо напред в резултата още в 11-ата минута и авансът на тима се запази до почивката. След нея Пако Хемес извади неубедителния Роке Санта Крус и пусна в игра Франсиско Портийо. В самото началото на втората част след корнер Мартин Демикелис възстанови равенството.

В 61-ата минута обаче Пити за втори път прониза вратаря Кабайеро Вили и изведе Райо напред в резултата. Въпреки че Пелегрини реагира с вкарването на Хавиер Савиола преднината на гостите се запази и те се поздравиха с четвърти успех през сезона.

С него тимът заема вече девето място с 13 точки. Малага пък е  на третата позиция с 18 т. Със сигурност ще има размествания, защото предстоят останалите двубои от кръга.

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 10 КРЪГ
03.11.12
17:00 ч.
Малага – Райо Валекано 1:2
0:1 Пити (11), 1:1 Демикелис (49), 1:2 Пити (61)
Реал (Мадрид) – Сарагоса (ТВ +)
Баланс: 116 мача, 74 победи за Реал (Мадрид), 22 равенства, 20 победи за Сарагоса
03.11.12
23:00 ч.
Валенсия – Атлетико (Мадрид) (ТВ +)
Баланс: 144 мача, 55 победи за Валенсия, 38 равенства, 51 победи за Атлетико (Мадрид)
04.11.12
13:00 ч.
Реал Сосиедад – Еспаньол (ТВ +)
Баланс: 124 мача, 48 победи за Реал Сосиедад, 33 равенства, 43 победи за Еспаньол
04.11.12
17:00 ч.
Депортиво (Ла Коруня) – Майорка
Баланс: 34 мача, 10 победи за Департиво (Ла Коруня), 14 равенства, 10 победи за Майорка
Гранада – Атлетик (Билбао) (ТВ +)
Баланс: 36 мача, 8 победи за Гранада, 9 равенства, 19 победи за Атлетик (Билбао)
Баланс: 12 мача, 3 победи за Хетафе, 6 равенства, 3 победи за Бетис

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.

ПРОГРАМА И КЛАСИРАНЕ – ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК