Майнц 05 победи Нюрнберг с 2:1 в първия мач от 11-ия кръг на Първа бундеслига. С този успех - четвърти пореден на собствен терен, домакините се изкачиха на пето място във временното класиране. Интересно бе, че мачът на "Кофейс Арена" започна с 10-минутно закъснение заради трафика към стадиона, който попречи на голяма част от феновете да пристигнат навреме.

Николай Мюлер откри за Майнц в 12-ата минута с шут по диагонала. Скоро след това опитният Андреас Иваншитц овладя пас на сънародника си Баумгартлингер, преодоля вратаря на гостите Патрик Раковски и покачи – 2:0! Шведският бранител Пер Нилсон секунди преди почивката успя да намали резултата на 2:1, след като бе оставен непокрит от защитата на домакините. После “франките” се хвърлиха в атака в опит за изравняване, но можеха да бъдат наказани за трети път. Резервата Ян Кирхоф уцели гредата, а после съдията му отмени гол заради засада. Това беше горчив юбилей за треньора на Нюрнберг Дитер Хекинг - 200 мача в елита. Гостите обаче играха и срещу традицията - досега са губили 7 от 8-те си мача след завръщането си в Първа бундеслига в петък.