Сарагоса обърна като домакин Депортиво (Ла Коруня) от 0:2 до 5:3 в мач от 11-ия кръг на испанската Примера дивисион.

Срещата на „Ла Ромареда” не започна никак добре за домакините, след като в 13-ата минута Бруно Гама се възползва от асистенция на Пици и вкара за 0:1, а в 21-ата минута Рики удвои преднината на галисийците. Осем минути по-късно обаче арагонци получиха право да изпълнят дузпа и Апоньо намали от бялата точка на 1:2. До края на полувремето не паднаха нови попадения.

След почивката в 49-ата минута Ла Коруна остана с човек по-малко на терена, след като Пици получи втори жълт и съответно червен картон. Това бе ключов момент в мача, тъй като с числен превес на терена Сарагоса не само обърна нещата в своя полза, но и разби съперника. В 61-ата минута Мовила подаде кум Пако Монтанйес, който изравни за 2:2. Пет минути по-късно Алваро Гонзалес направи обрата пълен за 3:2 след пас на Виктор Родригес, който асистира и за попадението на Елдер Пощига в 77-ата минута за 4:2. Пет минути след това Пощига вкара и втория си гол в мача за 5:2, а в последната 90-а минута Рудолфо Бодипо се разписа за гостите и оформи крайното 5:3.

С този успех Сарагоса събра 15 точки и се изкачи на девето място във временното класиране. Депортиво (Ла Коруня) пък е в зоната на изпадащите на 18-а позиция с 10 пункта.

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 10 КРЪГ
09.11.12
22:30 ч.
Бетис - Гранада 1:2
0:1 Габриел Торже (8), 1:1 Рубен Кастро (62), 1:2 Микел Рико (74)
10.11.12
17:00 ч.
Райо Валекано – Селта 3:2
0:1 Яго Аспас (12), 0:2 Яго Аспас (34), 1:2 Лео Баптистао (59), 2:2 Тито (73), 3:2 Пити (84-дузпа)
10.11.12
19:00 ч.
Еспаньол - Осасуна 0:3
0:1 Алваро Сехудо (22), 0:2 Кике Сола (63), 0:3 Мануел Омву (77)
10.11.12
21:00 ч.
Сарагоса - Депортиво (Ла Коруня) 5:3
0:1 Бруно Гама (13), 0:2 Рики (21), 1:2 Апоньо (29), 2:2 Пако Монтанйес (61), 3:2 Алваро Гонзалес (66), 4:2 Елдер Пощига (77), 5:2 Елдер Пощига (82), 5:2 Рудолфо Бодипо (90)
Атлетик (Билбао) - Севиля
Баланс: 136 мача, 53 победи за Атлетик (Билбао), 28 равенства, 55 победи за Севиля
Атлетико (Мадрид) - Хетафе (ТВ +)
Баланс: 14 мача, 16 победи за Атлетико (Мадрид), 5 равенства, 4 победи за Хетафе
11.11.12
22:30 ч.
Леванте - Реал (Мадрид) (ТВ +)
Баланс: 14 мача, 2 победи за Леванте, 1 равенство, 11 победи за Реал (Мадрид)
Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.

ПРОГРАМА И КЛАСИРАНЕ – ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК