Волейболният Галатасарай, където играят бившият капитан на националния ни отбор Владимир Николов и либерото Теодор Салпаров, а треньор е Драган Нешич, започна с лесна победа участието си в европейските турнири. Истанбулският гранд спечели категорично у дома срещу словашкия Уницеф (Братислава) с 3:0 (25:14, 25:18, 25:22) в първи мач от 2-ия предварителен кръг на третия по сила евротурнир "Чалъндж къп". Втори съдия на срещата пък, беше българинът Мартин Янакиев.

Владимир Николов пропусна двубоя заради лека контузия в ръката. Галатасарай имаше проблеми единствено в третия гейм, който спечели трудно с 25:22. Теди Салпаров игра много силно цял мач и завърши с 67% позитивно посрещане. Най-полезен за Галатасарай беше Кемал Елгаз със 17 точки, а Мурат Аслан добави 12. За тима на Братислава Йозеф Сундер реализира 11 точки.

Реваншът е следващия четвъртък (22 ноември) от 20,00 часа българско време в Братислава. При нова победа Владо Николов, Теди Салпаров и компания ще се класират за 1/16-финалите, където ще срещнат победителя от двойката между руския Урал (Уфа) и норвежкия Ниборг (Берген)./БЛИЦ