Металист (Харков) победи Байер (Леверкузен) с 2:0 в мач от Група “К” на Лига Европа. Двата тима си бяха гарантирали участие в следващата фаза още след предишните мачове и трябваше само да определят отбора, който ще завърши на първо място в класирането. Сега това вече е ясно. Първи ще завърши украинският клуб.

Металист стигна до победата с попадения през второто полувреме. Джонатан Кристалдо откри веднага след почивката, а Клейтон Шавиер удвои пет минути преди края. Това беше първата загуба за “аспирините” в Европа през този сезон.

В другия мач Розенборг победи Рапид (Виена) с 3:2 в мач, изпълнен с обрати. Норвежците откриха чрез Джон Чибуике в 28-ата минута, а Рапид обърна с попадения на Томас Шрамел (53-ата минута) и Терънс Бойд (66-ата). Розенборт стигна до успеха в последния четвърт час. Тарик Ельонуси изравни в 76-ата минута, а три минути по-късно Раде Прица вкара победния гол.