Фортуна (Дюселдорф) разгроми Айнтрахт Франкфурт с 4:0 в първия мач от 15-ия кръг на Първа бундеслига. Резултатът може да се приеме за истинска сензация, защото гостите бяха приятната изненада от началото на сезона. Новакът в германския елит обаче нито за миг не остави съмнение в превъзходството си за кеф на над 50 000 фенове по трибуните на „Еспирит”.

Фортуна беше улеснен и от глупавата постъпка на Карим Матмур от Франкфурт. Алжирецът за по-малко от 10 минути си заработи два жълти картона и още в 34-ата остави своите с 10 души на терена. В 38-ата минута Щефан Райзингер откри резултата, а в 42-рата Оливер Финк удвои след нов гаф в ариергарда на гостите. 30-годишният халф асистира и за третото попадение, дело на анголеца Нандо Рафаел в 58-ата минута. Малко преди края на мача се разписа и Аксел Белингхаузен за 4:0. Тимът на Айнтрахт явно се намира в криза в последно време. От последните си 5 гостувания доскорошният преследвач на Байерн взе само една точка, а в предишните седем кръга спечели само веднъж.