Удинезе и Палермо поделиха точките след 1:1 помежду си в първа среща от 17-ия кръг на италианската Серия „А”.

Първото полувреме на „Фриули” в Удине бе равностойно, но въпреки това в 33-ата минута Фабрицио Миколи даде извеждащ пас към словенския национал Йосип Иличич, който даде преднина на гостите за 0:1. От тук до края на мача домакините опитаха всичко по силите си, за да стигнат поне до изравнително попадение и успяха да го направят в 89-ата минута, когато голмайсторът им Антонио ди Натале бе точен за крайното 1:1. Преди това в 61-ата минута „фриуланите” бяха останали с човек по-малко на терена, след като французинът Ерто получи втори жълт и съответно червен картон.

След подялбата на точките Удинезе е осма позиция с 23 пункта. Палермо пък заема 17-ата позиция с 15 точки.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ “А”, 17 КРЪГ
15.12.12
19:00 ч.
Удинезе – Палермо 1:1
0:1 Йосип Иличич (33), 1:1 Антонио ди Натале (89)
Баланс: 110 мача, 37 победи за Наполи, 35 равенства, 38 победи за Болоня

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Серия “А”.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ -
ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК