Лацио победи у дома Интер с 1:0 в дербито от 17-ия кръг на италианската Серия „А” и излезе на четвърта позиция във временното класиране. Единственото и победно попадение за „римските орли” вкара германският национал Мирослав Клозе (82). На два пъти и гредите бяха в помощ на домакините след удари на Фреди Гуарин и Антонио Касано.

Лацио бе по-добрият тим на „Олимпико” през първата част, като пропуски направиха Ернанеш, Мишел Сиани и Кристиан Ледесма, чийто удари преминаха покрай вратата на Самир Ханданович. Интер трудно стигаше до чисти голови положения. Все пак Фреди Гуарин и Андреа Ранокия с бяха най-близо до гола, но и те не уцелиха очертанията на вратата. Секунди преди почивката „римските орли” претендираха за дузпа за изблъскване в гръб срещу Мирослав Клозе, но такава не бе отсъдена.

След паузата „нерадзурите” значително подобриха играта си и наложиха натиска. В 67-ата минута Фреди Гуарин можеше да открие резултата в полза на гостите, но топката срещна страничната греда. Лацио отговори с удар на Ернанеш от фаул, но Самир Ханданович спаси. В 71-ата минута и Антонио Касано удари гредата, но в този случай имаше и намеса на вратаря на домакините Федерико Маркети. При добавката пък Юто Нагатомо стреля в тялото на Маркети. Лацио изчака своя момент и той дойде в 82-ата минута, когато Клозе бе изведен през центъра на отбраната на гостите и от движение стреля в далечния ъгъл на Ханданович за 1:0. До края на мача гостите се хвърлиха в атака, но така и не създадоха сериозно положение поне за изравнително попадение.

След успеха си „римските орли” се изкачиха на четвърта позиция с 33 точки и имат само една по-малко от Интер, който засега остава втори преди останалите срещи от кръга. Лидерът Ювентус е с 38 точки, но е с мач по-малко и утре приема Аталанта.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ “А”, 17 КРЪГ
15.12.12
19:00 ч.
Удинезе – Палермо 1:1
0:1 Йосип Иличич (33), 1:1 Антонио ди Натале (89)
Баланс: 110 мача, 37 победи за Наполи, 35 равенства, 38 победи за Болоня

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Серия “А”.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ -
ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК