Фиорентина записа първа победа в Серия “А” от един месец насам, след като в мач от 17 кръг се наложи с 4:1 над Сиена. Предишният успех на “виолетовите” за първенство беше над Аталанта (4:1) на 18 ноември.

Световният шампион с Италия за 2006 г. Лука Тони вкара два гола за успеха на домакините. Той откри резултата 16-ата минута и реализира последното попадение в срещата 11 минути преди края.

Давид Писаро удвои аванса на Фиорентина в 19-ата минута от дузпа, а Алберто Акуилани даде класическа преднина на “виолетовите” с попадението си точно преди почивката. Реджиналдо вкара почетния гол за Сиена в 70-ата минута.

Победата изкачи Фиорентина временно на пето място в класирането с 32 точки, една по-малко от Лацио и Наполи. Рома може да измести “виолетовите” при успех над Киево по-късно днес. Сиена остана на последното място с 11 точки.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ “А”, 17 КРЪГ
15.12.12
19:00 ч.
Удинезе – Палермо 1:1
0:1 Йосип Иличич (33), 1:1 Антонио ди Натале (89)
Фиорентина – Сиена 4:1
1:0 Лука Тонис (16), 2:0 Давид Писаро (19-дузпа), 3:0 Алберто Акуилани (45), 3:1 Реджиналдо (70), 4:1 Лука Тони (79)
Баланс: 110 мача, 37 победи за Наполи, 35 равенства, 38 победи за Болоня

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Серия “А”.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ -
ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК