Уест Бромич спря серията си от три поредни загуби, след като в мач от 17 кръг на Висшата лига направи нулево равенство с Уест Хям. По този начин двата отбора за четвърти пореден мач не излъчиха победител помежду си.

Защитникът на “чуковете” Уинстън Рийд стреля над вратата при едно от малкото голови положения през първото полувреме. Втората част предложи малко повече опасности пред двете врати.

Удар на Джеймс Морисън се удари в гредата на вратата на Уест Хям, а гостите отговориха с неточен изстрел на Гари О`Нийл. В края на двубоя гредата пак спря Морисън, този път след негов удар с глава.

Мениджърът на Уест Хям Сам Алардайс направи две смени. Любопитното е, че до този двубой “чуковете” бяха единственият тим във Висшата лига, който беше правил по три смени във всеки от мачовете си от началото на сезона. Уест Хям е единственият отбор в английския елит, който още не е допуснал гол след удар с глава.

Нюкасъл – Манчестър Сити 1:3
0:1 Агуеро (10), 0:2 Гарсия (39), 1:2 Ба (51), 1:3 Яя Туре (78)
15.12.12
17:00 ч.
Ливърпул – Астън Вила 1:3
0:1 Кристиан Бентеке (29), 0:2 Андреас Вайман (40), 0:3 Кристиан Бентеке (51), 1:3 Стивън Джерард (87)
15.12.12
17:00 ч.
Манчестър Юнайтед – Съндърланд 3:1
1:0 Робин ван Перси (16), 2:0 Том Клевърли (19), 3:0 Уейн Рууни (59), 3:1 Фрейзър Кембъл (72)
15.12.12
17:00 ч.
Норич – Уигън 2:1
1:0 Пилкингтън (15), 1:1 Малоуни (51), 2:1 Хулахан (64)
15.12.12
17:00 ч.
КПР – Фулъм 2:1
1:0 Адел Таарабт (52), 2:0 Адел Таарабт (69), 2:1 Младен Петрич (88)
15.12.12
17:00 ч.
Сток Сити – Евертън 1:1
0:1 Райън Шоукрос (36-авт.), 1:1 Кенуайн Джоунс (52)
Баланс: 4 мача, 4 победи за Арсенал

Заб.: Посоченият баланс е само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ