Манчестър Юнайтед не успя да вземе гостуването си на Суонзи от 18-ия кръг на английската Висшата лига. Мачът приключи при равенството 1:1. По този начин преднината на "червените дяволи" пред шампиона и градски съперник Манчестър Сити намаля от 6 на 4 точки. Интересното е, че ремито е първо за селекцията на сър Алекс Фъргюсън от началото на сезона.

Резултата на "Либърти Стейдиъм" откри Патрис Евра след четвърт час игра. Френският национал засече с глава на първа греда центриране от корнер и изведе гостите напред. Не мина много дълго време и домакините изравниха.

Голмайсторът на "лебедите" от началото на сезона Мичу се възползва от не добре избита от Давид де Хеа топка и на празна врата отбеляза за 1:1 в 29-ата. До края на първото полувреме Юнайтед бе по-активния тим. Въпреки това при равенството 1:1 прозвуча последният съдийски сигнал преди почивката.

След нея и двата тима демонстрираха много активна игра. На два пъти пък напречната греда помогна на Майкъл Ворм. Първо в 66-ата след центриране отляво и шут с крак топката кацна в горната част на вратата. Десетина по-късно отново Робин ван Перси отправи удар с глава, но и този път изстрелът му  се отби от гредата.

Между двете положения пък играчите на Суонзи и Манчестър Юнайтед се хванаха за гушите. Основна заслуга за това имаше капитанът на домакините Ашли Уилямс. Защитникът изрита от половин метър топката право в главата на падналия Ван Перси. Това вбеси холандеца, който светкавично се изправи и налетя на опонента си.

В крайна сметка страстите бяха успокоени, а главният съдия им показа жълти картони. До последния съдийски сигнал натискът на "червените дяволи" се засилваше. Домакините трудно успяваха да изградят атака, както и да си подават по-дълго кълбото. В крайна сметка ремито се запази и двамата отбора добавиха по една точка в актива си.

А с нея Манчестър Юнайтед е лидер с 43 т., с четири пред шампиона Манчестър Сити. Суонзи от своя страна заема 11-ата позиция с 24 т.

Уест Бромич - Норич 2:1
0:1 Робърт Снодграс (23), 1:1 Золтан Гера (43), 2:1 Ромелу Лукаку (82)
22.12.12
17:00 ч.
Уест Хям - Евертън 1:2
1:0 Картън Коул (14), 1:1 Виктор Аничебе (64), 1:2 Стивън Пиенаар (73)
22.12.12
19:30 ч.
Ливърпул - Фулъм 4:0
1:0 Мартин Шкъртел (8), 2:0 Стивън Джерард (36), 3:0 Стюърт Даунинг (52), 4:0 Луис Суарес (90+2)
130 мача, 48 победи за Челси, 32 равенства, 50 победи за Астън Вила

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК