Джон Уолтърс и Кенуайн Джоунс изиграха важна роля за победата на Сток Сити с 3:1 над Ливърпул след обрат. Срещата беше част от 19 кръг на Висшата лига, а успехът изкачи “грънчарите” на осмо място в класирането.

Ливърпул получи ранен аванс, след като съдията Хауърд Уеб отсъди дузпа още в първата минута. Луис Суарес беше съборен в наказателното поле от Райън Шоукрос, а Стивън Джерард беше точен при изпълнението.

Три минути по-късно Уолтърс изравни резултата, след като се разписа с глава след центриране на Глен Уилън от корнер. В 12-ата минута Сток Сити стигна до обрат. Кенуайн Джоунс вкара с глава след корнер, изпълнен от Уилън.

Стивън Джерард и Луис Суарес имаха възможност за изравнителен гол, но победата на “грънчарите” беше подпечатана в 49-ата минута. Уолтърс получи пас от Джоунс, овладя на гърди и от воле прати топката във вратата на Хосе Рейна.

Това беше първата победа на Сток Сити от четири двубоя, но тимът на Тони Пюлис продължи на девет мача серията си без загуба. “Грънчарите” нямат поражение на “Британия Стейдиъм” от февруари насам.

За последно Ливърпул загуби на Боксинг дей през 2006 г. – 0:1 от Блекбърн, а в последните четири сезона “червените” записваха победи във втория коледен ден. Мърсисайдците нямат победа като гост на Сток Сити във Висшата лига. Тимът на Брендън Роджърс се срина на 10-о място в класирането, на осем точки от Топ 4.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 19 КРЪГ
26.12.12
17:00 ч.
Евертън - Уигън 2:1
1:0 Осман (52), 2:0 Ягиелка (77), 2:1 Коне (82)
26.12.12
17:00 ч.
Фулъм - Саутхемптън 1:1
1:0 Бербатов (8), 1:1 Лембърт (84-дузпа)
26.12.12
17:00 ч.
Манчестър Юнайтед - Нюкасъл 4:3
0:1 Перч (4), 1:1 Еванс (25), 1:2 Еванс (29-авт.), 2:2 Евра (58), 2:3 Папис Сисе (68), 3:3 Ван Перси (71), 4:3 Ернандес (90)
КПР - Уест Бромич 1:2
0:1 Брънт (29), 0:2 Грийн (49-авт.), 1:2 Джибрил Сисе (68)
Астън Вила - Тотнъм 0:4
0:1 Дефоу (58), 2:0 Бейл (61), 3:0 Бейл (73), 4:0 Бейл (84)
26.12.12
21:45 ч.
Сток Сити - Ливърпул 3:1
0:1 Стивън Джерард (2-дузпа), 1:1 Джон Уолтърс (5), 2:1 Кенуайн Джоунс (12), 3:1 Джон Уолтърс (49)
Отложен за 23.01.13
17:00 часа
Арсенал - Уест Хям
Баланс: 109 мача, 50 победи за Арсенал, 32 равенства, 27 победи за Уест Хям

Заб.: Посоченият баланс е само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК