В изключително зрелище се превърна първата среща на шампиона Реал (Мадрид) за 2013 година - победа с 4:3 над Реал Сосиедад в мач от 18-ия кръг на Примера дивисион. Освен многото попадения двубоят беше белязан и с още две неща. Кристиано Роналдо дебютира като капитан на отбора в официален мач и се разписа два пъти. С попаденията той изравни Емилио Бутрагеньо със 171 гола сред реализаторите на клуба. Легендата Икер Касияс пък остана във втора поредна среща резерва.

Двубоят на "Сантяго Бернабеу" започна наистина невероятно. Още във втората минута Карим Бензема откри резултата. Само четири по-късно обаче Реал остана с човек по-малко. Грешен пас на вратаря Адан го принуди да фаулира Вела. Дузпа и червен картон, който наложи в игра да се появи легендата Касияс. Той обаче не успя да отрази изстрела на Чаби Прието от бялата точка и така равенството беше възстановено - 1:1.

С човек повече гостите заиграха по-уверено. Въпреки това в 35-ата Сами Кедира отново изведе белите напред. Сценарият от началото на двубоя пък се повтори. Защото Прието наниза втория си гол само пет по-късно и така при 2:2 дойде почивката.

Кулминацията на мача обаче беше през второто полувреме. Дори с човек по-малко Реал (Мадрид) отново успя да поведе. Буквално от нищото Бензема подаде към Роналдо отляво, а португалецът овладя и елегантно преодоля Каудио Браво за 3:2. Минута по-късно главният съдия Иглесиас Вийянуева си навлече гнева на домакините.

Роналдо беше фаулиран на ъгъла на пеналтерията отляво от Микел Гонзалес. Защитникът вече имаше жълт картон, но реферът реши да не му показва втори. И това вбеси целия треньорски щаб начело с Жозе Моуриньо. В крайна сметка Кристиано застана зад топката и с бомбен изстрел я прати точно между ръцете на Браво за 4:2. Стражът просто нямаше време да парира кълбото, което с помощта на горната греда влезе в мрежата за 4:2.

Гостите обаче не се бяха отказали. Опитваха се да тормозят защитата в бяло и усилията им доведоха до резултат. Халфът Прието оформи своя хеттрик в 76-ата за 3:4. Само три по-късно съдията все пак намери кого да изгони от Сосиедад. За втори жълт картон терена напусна Естрада и по този начин лиши тима си от психологическо предимство, докато той му се опитва да се добере до точката.

До последния съдийски сигнал на няколко пъти Реал (Мадрид) можеше да наниже пето попадение. В крайна сметка резултатът се запази непроменен и "Кралския клуб" се поздрави с успех в първия си официален мач през новата 2013 година.

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 18 КРЪГ
04.01.13
22:30 ч.
Сарагоса – Бетис 1:2
  0:1Рубен Кастро (44), 0:2 Хорхе Молина (58), 1:2 Пако Монтаньос (77)
05.01.13
17:00 ч.
Леванте – Атлетик (Билбао) 3:1
0:1 Ариц Адурис (6), 1:1 Кристиан Лел (25), 2:1 Висенте Ибора (45), 3:1 Набил Ел Зар (69)
05.01.13
19:00 ч.
Гранада – Валенсия 1:2
1:0 Браян Ангуло (50), 1:1 Жонас (60), 1:2 Пабло Пиати (82)
Селта – Валядолид 3:1
1:0 Аспас (9), 1:1 Буено (12-д), 2:1 Аспас (31-д), 3:1 Лопес (52)
06.01.13
18:00 ч.
Реал (Мадрид) – Реал Сосиедад 4:3
1:0 Бензема (2), 1:1 Прието (9-д), 2:1 Кедира (35), 2:2 Прието (40), 3:2 Роналдо (68), 4:2 Роналдо (71), 4:3 Прието (76)
Майорка – Атлетико (Мадрид) (ТВ +)
Баланс: 48 мача, 14 победи за Майорка, 12 равенства, 22 победи за Атлетико (Мадрид)
07.01.13
21:00 ч.
Райо Валекано – Хетафе (Филм +)
Баланс: 2 мача, 2 победи за Райо Валекано

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.

ПРОГРАМА И КЛАСИРАНЕ – ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ