Манчестър Сити победи с 2:0 Арсенал като гост в мач от 22-и кръг на Висшата лига. Головете за “гражданите бяха дело на Джеймс Милнър и Един Джеко. Двубоят се запомни с два червени картон и пропусната дузпа от босненския нападател на Сити.

Шампионите на Англия започнаха с атаките още от първата минута. След няколко положения се стигна и една от най-любопитните ситуации в мача. В 10-ата минута Лоран Косчелни събори Джеко в наказателното поле, заради което получи директен червен картон. Босненецът изпълни много слабо отсъдената дузпа, стреляйки по земя в центъра на вратата. Стражът на Арсенал Шчесни изби с крака, след което топката рикошира в гредата, търкулна се по голлинията и се озова в ръцете на поляка.

Останали с 10 души, "артилеристите" се оказаха лесна плячка за Манчестър Сити. Джеймс Милнър даде аванс на “гражданите”, след като се разписа в 21-ата минута. Дясното крило получи страхотно подаване от Карлос Тевес и с невероятен шут по диагонала простреля Шчесни.

Двубоят на “Емирейтс” продължи да се развива по свирката на Сити. В 32-ата минута резултатът стана 2:0 и интригата в мача почти приключи. Карлос Тевес стреля силно към Шчесни, който изби топката и тя попадна право в Джеко. Босненецът без проблем направи 2:0 за шампионите от няколко метра.

След почивката Джеко и Тевес пропуснаха страхотна възможност да увеличат преднината на Сити. Оливие Жиру пък бе близо до попадение за Арсенал.

15 минути преди края на двубоя капитанът на Манчестър Сити Венсан Компaни получи директен червен картон заради остро влизане с двата крака срещу Джак Уилшир.

Минута преди края на редовното време дойде и най-чистото положение за Арсенал. Тио Уолкът навлезе в наказателното поле на Сити, преодоля Джо Харт, но ударът му бе избит от голлинията от Лескът.

С успеха “гражданите” запазиха изоставането си от 7 точки зад лидера Юнайтед, който по-рано днес победи Ливърпул с 2:1. Арсенал е на 6-а позиция с 34 точки.

Фулъм – Уигън 1:1
1:0 Георгиос Карагунис (22), 1:1 Франко Ди Санто (71)
12.01.13
17:00 ч.
Норич – Нюкасъл 0:0
12.01.13
17:00 ч.
Рединг – Уест Бромич 3:2
0:1 Ромели Лукаку (19), 0:2 Ромелу Лукаку (69)
12.01.13
17:00 ч.
Сток Сити – Челси 0:4
0:1 Джонатан Уолтърс (45-авт.), 0:2 Джонатан Уолтърс (63-авт.), 0:3 Франк Лампард (65-дузпа), 0:4 Еден Азар (75)
12.01.13
17:00 ч.
Съндърланд – Уест Хям 3:0
1:0 Себастиан Ларсон (12), 2:0 Адам Джонсън (48), 3:0 Джеймс Маклийн (74)
13.01.13
15:30 ч.
Манчестър Юнайтед – Ливърпул 2:1
1:0 Робин ван Перси (19), 2:0 Неманя Видич (55), 2:1 Даниел Стъридж (57)
13.01.13
18:00 ч.
Арсенал – Манчестър Сити 0:2
0:1 Джеймс Милнър (21), 0:2 Един Джеко (32)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК
Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ ТУК