Манчестър Сити се класира трудно за петия кръг на ФА Къп, след като се наложи с минималното 1:0 при гостуването си на Сток Сити. Единствения гол отбеляза десният защитник Пабло Сабалета пет минути преди края на редовното време.

Като цяло гостите от Манчестър контролираха събитията на терена и с оглед на показаното стигнаха до успеха. Домакините рядко успяваха да отправят точен удар към вратата на съперника, а дори и влизането на Питър Крауч след почивката не помогна центриранията да бъдат завършвани успешно.

Гол в тяхна полза в средата на първата част пък беше отменен заради засада. Но дори и това не им спомогна за мотивацията срещу шампиона на Англия. "Сините" пък пробваха различни комбинации около големия пеналт, което обаче не им спомагаше да стигнат до попадение. Така в 85-ата след подаване отляво на Серхио Агуеро топката премина през няколко играчи към втора греда, където Сабалета с десния крак отбеляза за крайното 1:0.