Леванте обърна у дома Валядолид с 2:1 в среща от 21-ия кръг на Примера дивисион и се изкачи на пето място във временното класиране.

Гостите изненадващо поведоха в резултата с гол на Бараха, който още в 8-ата минута бе точен за 0:1. Последва домакински натиск и в 44-ата минута Баркеро изравни за 1:1.

След почивката тимът от Валенсия направи всичко възможно по силите си, за да стигне до трите точки и успя да го направи в последната 90-а минута, когато сръбският бранител на гостите Антонио Рукавина си вкара неспасяем автогол за крайното 2:1.

С успеха си Леванте събра 35 точки и се изкачи на пета позиция във временното класиране, докато Валядолид е на 10-а позиция с 28 точки.

Леванте – Валядолид 2:1
0:1 Бараха (8), 1:1 Баркеро (44), 2:1 Антонио Рукавина (90-авт.)
Депортиво (Ла Коруня) – Валенсия (ТВ +)
Баланс: 83 мача, 24 победи за Депортиво (Ла Коруня), 17 равенства, 42 победи за Валенсия
Атлетик (Билбао) – Атлетико (Мадрид)
Баланс: 151 мача, 59 победи за Атлетик (Билбао), 27 равенства, 65 победи за Атлетико (Мадрид)
28.01.13
22:30 ч.
Севиля – Гранада (Филм +)
Баланс: 29 мача, 14 победи за Севиля, 7 равенства, 9 победи за Гранада

Заб.:
Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.

ПРОГРАМА И КЛАСИРАНЕ –
ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ