Галатасарай победи Бешикташ с 2:1 в дербито от 19-ия кръг на турската Суперлига. Пред препълнените трибуни на своята крепост “Али Сами Йен” домакините имаха надмощие през целия мач. Емре Чолак откри още в 3-ата минута за Галатасарай, а испанецът Алберт Риера покачи секунди преди почивката. Силите на Бешикташ стигнаха само до почетно попадение, което беше дело на Томаш Сивок в 46-ата минута. Галатасарай завърши мача с 10 души, след като Филипе Мело получи червен картон половин час преди края. Холандската звезда Уесли Снайдер направи дебют за победителите. Дошлият от италианския Интер халф се появи в игра в 57-ата минута, когато влезе на мястото на Чолак. Галатасарай е лидер във временното класиране, с пет точки повече от Бешикташ. Гостите пък прекъсна серията си от 11 мача без загуба.