Чехия победи Турция с 2:0 като гост в контрола, играна в Маниса. Това беше първи успех за чехите над съперника от 10 години насам.

Силен мач изигра плеймейкърът на Чехия Томаш Росицки. Ветеранът се завърна след дълго отсъствие в тима. Още в 3-ата минута пас на Владимир Дарида стигна до Ладислав Крейчи и звездата на Спарта (Прага) простреля вратаря Онур Киврак – 0:1. В 28-ата друг футболист на Спарта - Давид Лафата, покачи на 2:0. През второто полувреме домакините пропуснаха поне да намалят резултата след удари на Арда Туран и Бурат Йълмаз. Кризата при комшиите се задълбочава В последните си седем мача отборът загуби 5 пъти и спечели само веднъж - срещу слабака Естония с 3:0.

Петър Чех пропусна контролата заради счупен пръст на ръката. Титуляр срещу Турция излезе вратарят на украинския Днепър Ян Лащувка, а резерва му беше Ярослав Дробни от Хамбургер. Чехия е съперник на България в Група “В” от квалификациите за Мондиал 2014. Тимът на Михал Билек заема трето място, на пет точки зад лидера Италия и на точка зад българските национали.

Турция - Чехия 0:2

0:1 Ладислав Крейчи (3), 0:2 Давид Лафата (28)

Съставът на Чехия: Ластувка, Сивок, Кадлец, Лимберски, Гебре Селасие, Плашил, Росицки (73 – Ордос), Крейчи (63 – Ирачек), Дарида (88 – Сухи), Лафата (63 – Текъл), Видра (56 – Дочкал)