Фрайбург и Айнтрахт завършиха 0:0 в първи мач от 23-ия кръг в Първа бундеслига. По този начин домакините спряха устрема на гонещия участие в Шампионската лига от другия сезон съперник. Головите положения пред двете врати се брояха на пръсти, мачът като цяло беше доста скучен. В 12-ата минута съдията отмени гол на Щефан Айгнер от гостите заради тънка засада.

Отново той пропусна отблизо в 16-ата минута. В 64-ата минута Розентал с глава едва не се разписа за Фрайбург, а при следващия корнер Флум надскочи всички, но Челози изби с глава от голлинията. Домакините пропиляха най-чистото си положение четвърт час преди края, когато Крузе се измъкна сам срещу Трап, но вратарят се намеси хладнокръвно и спаси с крак.

Фрайбург също като Айнтрахт се очертават като една от приятните изненади. Тимът от Брайзгау записва най-успешния си сезон в последните 12 години.

ГЕРМАНИЯ БУНДЕСЛИГА, 23 КРЪГ
22.02.13
21:30 ч.
Фрайбург - Айнтрахт 0:0
23.02.13
16:30 ч.
Байерн (Мюнхен) - Вердер (Евроспорт 2 България)
19:30 ч.
Шалке 04 - фортуна Дюселдорф (Евроспорт 2 България)
Баланс: 37 мача, 17 победи за Шалке 04, 11 равенства, 9 победи за Фортуна Дюселдорф
24.02.13
16:30 ч.
Борусия (Мьонх) - Борусия Дортмунд (Евроспорт 2 България)
Баланс: 81 мача, 26 победи за Борусия Мьонх, 27 равенства, 28 победи за Борусия (Д)
24.02.13
18:30 ч.
Гройтер Фюрт - Леверкузен (Евроспорт 2 България)
Баланс: 1 мач, 1 победа за Леверкузен

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ В БУНДЕСЛИГАТА - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК