Опашкарят Депортиво (Ла Коруня) регистрира шеста поредна загуба в Примера дивисион, след като допусна домакински обрат срещу Реал (Мадрид) с 1:2 в мач от 25-ия кръг. Иван Санчес – Рики (35) изведе домакините напред в резултата, но „кралския клуб” обърна с попадения на Кака (73) и Гонсало Игуаин (88).

Треньорът на гостите Жозе Моуриньо не пусна в титулярния състава звездата Кристиано Роналдо предвид реванша за Купата на краля с Барселона във вторник. Португалецът обаче се появи в игра през втората част. За последно той беше на пейката в шампионатна среща на 18 септември 2011 година срещу Леванте.

През първото полувреме домакините бяха по-активни и всичко най-интересно се случваше пред вратата на Диего Лопес, който още 5-ата минута изпусна топката, но Карвальо изчисти. Десет минути по-късно Анхел ди Мария стреля опасно от пряк свободен удар от около 25 метра, но вратарят на Депортиво Арансубия изби в корнер.

В 35-ата минута добрата игра на галисийците бе материализирана с гол, дело на Иван Санчес – Рики, който стреля в близкия ъгъл, а Диего Лопес не се намеси както трябва – 1:0. До края на полувремето домакините можеха дори да увеличат аванса си, но в 41-ата минута Марсело изби с глава почти от голлинията удар на Пици. Секунди преди края първата част пък Хосе Кайехон изпусна да изравни, след като излезе сам срещу вратаря Арансубия, но не можа да го преодолее.

След почивката в 57-ата минута Моуриньо направи тройна смяна и пусна в игра Роналдо, Кедира и Йозил на мястото съответно в Марсело, Есиен и Модрич. Това даде резултат и промяната в играта на „белия балет” бе очевадна. Гостите взеха инициативата и натикаха противника в собствената му половина.

В 73-ата минута Кака получи пас от Ди Мария и с прецизен удар от около 23 метра изравни за 1:1. Натискът на „кралския клуб” се засили и пет минути по-късно Роналдо навърза двама бранители на домакините, но завършващият му удар бе отразен с вещина от Арансубия.

Преобразяването на Реал (Мадрид) доведе и до пълния обрат в мача, след като в 88-ата минута Роналдо се измъкна зад отбраната на галисийците и изведе на празна врата Гонсало Игуаин, който очаквано се разписа за крайното 1:2. В първата минута от 4-минутното добавено време Анхел ди Мария получи втори жълт и съответно червен картон заради реплика към съдията. Така аржентинецът ще пропусне „Ел Класико” срещу Барселона в следващия кръг на „Сантяго Бернабеу”. Двубоят ще бъде следващата събота (2 март) от 17:00 часа българско време.

След победата си Реал (Мадрид) остава на трето място във временното класиране с 52 точки и само една по-малко от втория Атлетико (Мадрид), който е с мач по-малко и утре вечер посреща Еспаньол с Мартин Петров. Депортиво (Ла Коруня) е твърдо на последната позиция с 16 пункта.

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 25 КРЪГ
22.02.13
22:30 ч.
Атлетик Билбао - Реал Сосиедад 1:3
0:1 Ибай (30), 1:1 Антоан Гризман (34), 1:2 Иманол Агирече (64), 1:3 Карлос Вела (76)
23.02.13
17:00 ч.
Майорка - Хетафе 1:3
1:0 Дос Сантос (24), 1:1 Кастро (71-д), 1:2 Колунга (82), 1:3 Колунга (86)
23.02.13
19:00 ч
.
Сарагоса - Валенсия 2:2
1:0 Апоньо (5-дузпа), 2:0 Елдер Пощига (32), 2:1 Жонас (36), 2:2 Жонас (69)
23.02.13
21:00 ч.
Депортиво Ла Коруня - Реал Мадрид 1:2
1:2 Иван Санчес - Рики (35), 1:1 Кака (73), 1:2 Гонсало Игуаин (88)
Атлетико Мадрид - Еспаньол (ТВ +)
Баланс: 143 мача, 72 победи за Атлетико Мадрид, 27 равенства, 44 победи за Еспаньол
Баланс: 11 мача, 4 победи за Леванте, 1 равенство, 6 победи за Осасуна

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.

ПРОГРАМА И КЛАСИРАНЕ – ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ