Борусия (Дортмунд) направи нова грешна стъпка, завършвайки 1:1 при визитата си на Борусия (Мьонхенгладбах) в среща от 23-ия кръг на юбилейния 50-и сезон в германската Бундеслига. Така шампионите вече изостават със 17 точки от лидера Байерн.

Срещата на „Борусия Парк” започна равностойно, но постепенно гостите от Дортмунд взеха инициативата си. Те материализираха превъзходството си в 31-ата минута, когато Марио Гьотце бе фаулиран от вратаря на домакините Марк-Андре тер Щеген и след това сам реализира отсъдената дузпа за 0:1. До края на полувремето вестфалци продължиха да бъдат по-активни, но не успяха да удвоят аванса си.

След почивката „жребците” започнаха да поглеждат по-смело в предни позиции и наказаха високомерието на шампионите, които си бяха помислили, че вече са си свършили работата. Логичното се случи в 67-ата минута, когато след центриране на Вендт се стигна до неубедителна намеса на Суботич и Амин Юнес от около 15 метра простреля Вайденфелер за 1:1. Това попадение не можа да мотивира гостите да тръгнат по-масирано в атака и те просто доиграваха мача.

Мьонхенгладбах дори можеше да направи пълен обрат и да спечели мача, но в последната 90-ата минута Млапа излезе сам срещу Вайденфелер, преодоля го, но след това от малък ъгъл не успя да намери очертанията на вратата. В последните секунди от добавеното с 2 минути време на мача Кел от гостите направи невероятен пропуск, след като от непосредствена близост не успя да уцели опразнената врата. В крайна сметка се стигна до подялба на точките.

След равенството Дортмунд остана на второ място във временното класиране с 43 точки и на 17 зад лидера Байерн, докато Мьонхенгладбах си е на 10-а позиция с 31 пункта.

Байерн (Мюнхен) - Вердер 6:1
1:0 Робен 25, 2:0 Мартинес (29), 3:0 Саласие (49-авт.), 4:0 Гомес (51), 4:1 Де Брюн (58), 5:1 Рибери (86), 6:1 Гомес (89)
Хановер 96 - Хамбургер 5:1
1:0 Диуф (7), 1:1 Ван дер Ваарт (13), 2:1 Хушти (39-д), 3:1 Конан (45), 4:1 Конан (68), 5:1 Абделаоуе (85)
Аугсбург - Хофенхайм 2:1
1:0 Донг-Вон Жи (45), 2:0 Мьолдерс (79), 2:1 Де Камарго (90+2)
23.02.13
19:30 ч.
Шалке 04 - Фортуна (Дюселдорф) 2:1
1:0 Жоел Матип (29), 1:1 Аксел Белингхаузен (56), 2:1 Жоел Матип (81)
24.02.13
16:30 ч.
Борусия (Мьонхенгладбах) - Борусия (Дортмунд) 1:1
0:1 Марио Гьотце (31-дузпа), 1:1 Амин Юнес (67)
24.02.13
18:30 ч.
Гройтер Фюрт - Байер (Леверкузен) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 1 мач, 1 победа за Леверкузен

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ В БУНДЕСЛИГАТА - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК