Наполи и Ювентус направиха равенство 1:1 в дербито на 27-мия кръг на италианската Серия “А”. След спечелените по една точка лидер продължава да бъде тимът от Торино с 59, Наполи остава на второ място с 53. Срещата на “Сан Паоло” се очакваше с интерес заради битката за първото място. Равенството облагодетелства Ювентус, който запази аванса си от 6 точки на върха и продължава да бъде основен фаворит за титлата. “Старата госпожа” поведе с гол на Киелини в 10-ата минута, а Гьокхан Инлер изравни в 43-ата. Наполи записа четвърто поредно равенство в Серия “А”, а тези грешни стъпки го отдалечиха от водача Ювентус. Тимът от Неапол напусна и Лига Европа, след като отпадна от чешкия Виктория Пилзен. Звездата на Наполи Единсон Кавани беше далеч от познатата класа. Заслуга за това обаче имаше и Джорджо Киелини, който не се отлепи от нападателя на домакините през целия мач. Това беше седми мач без гол за Кавани, включително и двата двубоя за Лига Европа с Виктория Пилзен. За последно голмайсторът се разписа на 27 януари при победата над Парма с 2:1.

Двубоят започна прекрасно за гостите от Ювентус. Джорджо Киелини откри резултата след центриране на Андреа Пирло. В 19-ата минута “Старата госпожа” имаше нов шанс за гол, но Мирко Вучичинич пропусна от чиста позиция вляво в наказателното поле, като прати топката покрай гредата. В 29-ата минута лекарите на Наполи бяха на тръни, след като Бритос падна в несвяст на терена след сблъсък със съотборника си Инлер. Бритос се изправи на крака и получи аплодисментите от публиката на Наполи. В 35-ата минута Хамшик стреля към вратата на Ювентус, но след серия рикошети топката се забави и не бе проблем за Буфон. В 43-ата минута Наполи изравни след прекрасен гол на Гьокхан Инлер. Националът на Швейцария изстреля снаряд от около 25 метра и прати топката в горния ляв ъгъл на вратата на торинци. В последната минута на първото полувреме съдията Даниеле Орсато можеше да покаже червен картон на звездата на Наполи Единсон Кавани. Нападателят удари с лакът без топка в лицето Киелини, но реферът след консултация с един от асистентите си, показа само жълт картон.

В началото на второто полувреме и двата тима показаха равностойна игра и постоянно редуваха атаки към двете врати. Гьокхан Инлер пробва нов далечен удар, подобен на този, с който прати топката във вратата през първата част, но този път нямаше късмет. Към 60-ата минута Наполи натисна и създаде две разбърквания в наказателното поле на Ювентус, но без успех. В 66-ата минута се наложи вратарят на Наполи Де Санктис да показва рефлекс и отрази далечен удар. Три минути след това Пелузо за малко да изненада Буфон, след като изпрати топката с глава към собствената си врата след ъглов удар за Наполи. В 73-ата минута Наполи пропусна най-сериозното положение да поведе в резултата. Марек Хамшик стреля силно, Буфон изби, а от няколко метра Джемайли не успя да уцели опразнената врата. В 84-ата минута голмайсторът Инлер изстреля поредния си снаряд към вратата на Буфон, но този път топката мина над гредата. В последните минути домакините от Наполи опитаха натиск с повече центрирания и хаотични атаки, но не стигнаха до победния гол.

НАПОЛИ - ЮВЕНТУС 1:1
0:1 Киелини (10), 1:1 Гьокхан Инлер (43)

Наполи: Де Санктис, Канаваро, Кампаняро, Бритос (46 - Джемайли), Бехрами, Маджо, Цунига, Гьокхан Инлер (84 - Армеро), Хамшик, Пандев (67 - Инсиние), Кавани
Резерви: Донадел, Роландо, Калайо, Кадури, Место, Джемайли, Росати, Инсиние, Армеро, Гамберини

Ювентус: Буфон, Бардзали, Лихтщайнер, Бонучи, Киелини, Пелузо, Пирло, Видал, Маркизио (90+1 - Симоне Падоин), Вучинич (85 - Пол Погба), Джовинко (74 - Матри)
Резерви: Сторари, Погба, Падоин, Асамоа, Джачерини, Куалярела, Матри, Исла, Рубиньо, Мароне

Съдия: Даниеле Орсато
Жълти картони: Кавани, Паоло Канаваро, Бехрами (Наполи); Артуро Видал, Пелузо (Ювентус)

Баланс: 93 мача, 39 победи за Рома, 22 равенства, 32 победи за Дженоа

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Серия “А”.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ