Реймс изненадващо препъна у дома лидера ПСЖ с 1:0 в среща от 27-ия кръг на френската Лига 1.

През първото полувреме отборите не успяха да си отбележат гол и оставиха развръзката за след почивката. В 58-ата минута Реймс остана с човек по-малко на терена, след като Кристофър Гломбар получи втори жълт и съответно червен картон. Въпреки това домакините поведоха в 64-ата минута, когато полският халф Гжегож Криховяк реализира за 1:0.

Минута по-късно в игра за гостите се появи бившият английски национал Дейвид Бекъм, но и той не успя да помогне на Златан Ибрахимович и компания да стигнат поне до точката.

След успеха си Реймс се изкачи на 15-о място във временното класиране с 27 точки. ПСЖ продължава да е лидер с 54 точки.

От 22:00 часа: Лил – Бордо

КЛАСИРАНЕ: 1.ПСЖ – 54 т., 2.Олимпик (Лион) – 51, 3.Олимпик (Марсилия) – 46, 4.Ница – 45, 5.Сент Етиен – 44, 6.Монпелие – 44 и др.