Ница влезе в битката за евротурнирите, след като в мач от 28 кръг на Лига 1 се наложи с 2:0 над Монпелие. Поражението спря серията на шампионите от три поредни победи в шампионата.

20-годишният нападател Стефан Баокен вкара и двете попадения за успеха на домакините. Той откри резултата в 12-ата минута, а в 24-ата се разписа за втори път.

Това бяха първите голове в кариерата на Баокен в Лига 1. До момента той има пет мача в шампионата през този сезон. В предишните две първенства той има записа общо 6 мача за Ница в елита.

Успехът изкачи Ница на пето място в класирането с 48 точки, колкото има и четвъртият Сент Етиен. Първите четири позиции във Франция дават право на участие в евротурнирите. Монпелие е седми с 44 точки.

ПРЕДСТОЯЩИ
На 10 март: Бордо – Бастия, Олимпик (Лион) – Олимпик (Марсилия)

КЛАСИРАНЕ: 1.ПСЖ 57, 2.Олимпик (Лион) 52, 3.Олимпик (Марсилия) 49, 4.Сент Етиен 48, 5.Ница 48 и др.