Депортиво (Ла Коруня) победи Селта с 3:1 в първи мач от 28-ия кръг в Примера дивисион. С този успех тимът на Фернандо Васкес даде сериозна заявка за излизане от дъното на класирането. Депортиво остана последен в класирането с 20 точки, а на 3 пред него е именно Селта. В зоната на изпадащите е и Майорка с 24 точки.

Мачът на “Риасор” започна кошмарно за гостите. Още в 9-ата минута Рики откри – 1:0, а в 28-ата минута Селта остана с човек по-малко на терена. Тогава Яго Аспас получи директен червен картон за грубо нарушение срещу Карлос Марчена. След почивката с два “португалски” гола на Силвио (64) и Диого (79) домакините предрешиха изхода на срещата в своя полза. Силите на Селта стигнаха само до почетно попадение, което беше дело на корееца Юн в 80-ата минута.